Envia el teu cv
Unió de Cooperatives de Treball de les Illes
Unió de Cooperatives de les Illes Balears

Cantània 2022. Clara, l’art per dins

Cantània 2022. Clara, l’art per dins

El passat 23 de maig era un dia marcat al calendari de totes i tots els alumnes de 6è d’Educació Primària, tocava Cantània. 

Era la primera vegada que la nostra escola participava en aquest projecte musical, educatiu i social que organitza l’Auditori de Barcelona i que després d’uns mesos de molt d’esforç i treball vam anar fins allà per poder fer la cantata que portava per títol “Clara, l’art per dins”. 

Allà, amb nervis, emocions, efectes de so, efectes de llum i música, vam poder gaudir de l’assaig general i de l’esperat concert juntament amb altres escoles de Catalunya. Érem uns 800 nins, nines i mestres cantant plegats!!!

Va ser una experiència molt emocionant que no oblidarem mai. 

Enhorabona a totes i tots!