Envia el teu cv
Unió de Cooperatives de Treball de les Illes
Unió de Cooperatives de les Illes Balears

Còdol 35 – Abril 2023

Còdol 35 – Abril 2023

La Sectorial d’ensenyament de la UCTAIB ja ha tret el nou número de la seva revista Còdol, la del mes d’abril.

En aquest número hi trobareu:

Treball competencial. Aprenentatge per la vida

Durant els darrers anys, l’aprenentatge ha experimentat una gran transformació. Un primer factor que hi ha influenciat ha estat la incidència dels canvis esdevinguts en el món que ens envolta: la velocitat dels avenços en TIC, el pas cap a la societat del coneixement i la importància que s’atribueix a les competències necessàries…

Xin-Xirineu Santa Margalida i el procés de “reconversió”

Xin-Xirineu, com a cooperativa, va néixer al 2020 amb un objectiu: lluitar en equip des dels nostres centres per donar major visibilitat i reconeixement a l’etapa 0-3 en la nostra societat i, més concretament, en el nostre sistema educatiu. La nostra lluita és duu a terme dia a dia, oferint un servei educatiu de qualitat…

Homes per la igualtat, l’assignatura pendent

En una recent conferència organitzada per l’associació Homes per la Igualtat – Mallorca, el professor de Medicina natural de la Universitat de Granada i metge forense Miguel Lorente Acosta va dir aquestes paraules: “Un hombre tiene que dar tres pasos: uno adelante hacia el feminismo, un paso atrás de nuestros privilegios y un paso al…

Jornada a Menorca COCETA i UCTAIB

“Cooperatives per la sostenibilitat” El passat 30 i 31 de març és van dur a terme unes jornades a l’illa de menorca amb el lema de; cooperatives per la sostenibilitat. No és casualitat que per treballar l’ODS 14 vida submarina, s’hagi triat com a seu l’illa de Menorca coneguda per ser declarada reserva de biosfera…

La cultura com a camí cap a la sostenibilitat.

La sostenibilitat està de moda. Avui dia, tot és sostenible quan es tracta de vendre. Aquest afany ha fet que, massa vegades, el terme “sostenibilitat” es buidi de contingut i s’ompli simplement de màrqueting. Triad’Art és una microcooperativa de treball sorgida precisament per recuperar l’essència de la sostenibilitat i introduir-la a través de la cultura….