Envia el teu cv
Unió de Cooperatives de Treball de les Illes
Unió de Cooperatives de les Illes Balears

Còdol 38 – Octubre 2023

Còdol 38 – Octubre 2023

La Unió de Cooperatives de les Illes Balears ja ha publicat la 38a edició de la revista Còdol digial, en aquesta edició hi trobareu:

Digital Mentor Power

Es Lledoner és una cooperativa d’ensenyament ubicada al municipi de Felanitx que  dóna cobertura a més de 900 alumnes entre educació infantil, primària, E.S.O., F.P.B., Grau Mitjà i Grau Superior. Des del nostre punt de vista, la tasca docent, a dia d’avui, ha d’estar adaptada als pilars que constitueixen la fisonomia de les societats actuals,…

Infantil, etapa coeducadora

Els passats 10, 17 i 24 d’octubre, des de Fem Infància, S. Microocop. amb col·laboració amb la Sectorial d’Ensenyament de la UCTAIB, hem organitzat el primer espai formatiu dirigit a mestres d’educació infantil d’escoles cooperatives. La finalitat d’aquesta proposta era dotar de recursos teòrics i pràctics per a incorporar la perspectiva de gènere a la…

Entrega de premis del X certamen literari de la sectorial d’ensenyament

El passat 19 d’octubre tingué lloc a la cooperativa Mata de Jonc l’entrega de premis del X Certamen Literari, que com cada any, des de la sectorial d’ensenyament organitzem per tal de fomentar la creativitat i estimular la imaginació de tots i totes les nostres alumnes, així com fomentar l’ús del català a les nostres…

Transmetent el model cooperatiu: Iniciació a la cooperativa (Formació)

Compromesa amb l’orientació  i la formació a les cooperatives en les diverses etapes del seu recorregut, la UCTAIB ha organitzat un nou curs d’Iniciació a la cooperativa. El curs és una bona oportunitat per conèixer el funcionament de les cooperatives i microcooperatives en tots els seus àmbits i els seus avantatges com empreses d’economia social. És…

Agenda cooperativa del mes d’octubre