Envia el teu cv
Unió de Cooperatives de Treball de les Illes
Unió de Cooperatives de les Illes Balears

Còdol 43 – Març 2024

Còdol 43 – Març 2024

Ja teniu disponible el número 43 de la revista digital Còdol que la Sectorial d’Ensenyament edita mensualment.

En aquest número hi trobareu:

Autocrítica i reflexió adolescent. És compatible?

A l’etapa d’ESO de Mata de Jonc, com a moltes altres escoles, sovint es posa damunt la taula, tant en la relació alumnat – docent, com en la relació docent – docent, la manca de capacitat d’autocrítica i reflexió que atribuïm a les persones adolescents…

Les cooperatives d’ensenyament i el 8-M

Les cooperatives d’ensenyament cada 8 de març, i per donar visibilitat al dia internacional de la dona, preparen tot un seguit d’activitats per tal de posar de manifest la importància cabdal de reivindicar aquesta data…

Agenda cooperativa del mes de març

Afectes i paraules per la igualtat

D’un temps ençà pens si el feminisme no el conformen també aquesta massa de dones diguem-ne corrents, alienes als debats i a les manifestacions d’una data que al cap i a la fi és també la seva data…

Participam a dos projectes estatals de creació i consolidació de cooperatives: ValEmCOOP i Click & Coop

La UCTAIB, mitjançant COCETA s’ha unit a la resta d’organitzacions que participen en el projecte ValEmCOOP: Red de Valientes que emprenden en Cooperativa, amb l’objectiu principal de generar ocupació i crear cooperatives i microcooperatives de treball associat fins l’any 2029…

Des la sectorial d’ensenyament de la UCTAIB volem agrair el suport de ARÇ COOPERATIVA i la seva confiança  amb aquesta nova etapa de la nostra revista Còdol.