Envia el teu cv
Unió de Cooperatives de Treball de les Illes
Unió de Cooperatives de les Illes Balears

Dia internacional del síndrome de Kabuki

Dia internacional del síndrome de Kabuki

El 23 d’octubre es celebra el Dia Internacional del Síndrome de Kabuki, una malaltia minoritària d’ordre genètic, on hi ha un gen que muta i provoca una sèrie de disfuncions. 

En Damià, el nostre alumne de 5è de primària pateix aquest síndrome, i per aquest motiu, els seus companys i companyes han duit a terme diferents activitats per tal de conscienciar i donar visibilitat, coneixent un poquet més el seu cas. 

També hem pogut llegir algunes de les històries que l’associació comparteix a la seva web, per poder comprendre i entendre millor, com el síndrome pot afectar a les persones afectades, així com reflexionar davant les barreres que pot tenir en Damià en el seu dia a dia.