Envia el teu cv
Unió de Cooperatives de Treball de les Illes
Unió de Cooperatives de les Illes Balears

Docents de formació professional viatgen a Finlàndia per participar del projecte EuroFP Balears II

Docents de formació professional viatgen a Finlàndia per participar del projecte EuroFP Balears II

Vegeu la notícia completa: Direcció General de Formació Professional i Formació del Professorat
Vint docents de formació professional de diferents famílies professionals i d’una vintena de centres educatius de les Illes Balears, juntament amb personal de la Direcció General de Formació Professional i Formació del Professorat, varen viatjar la setmana passada fins a Turku (Finlàndia) dins el marc del projecte EuroFP Balears II. Aquest projecte permetrà oferir als 31 centres adscrits un total 127 beques de mobilitat per a alumnes, professors i acompanyants.
Els objectius d’aquesta visita, que va començar el passat dimarts 4 d’abril i que va finalitzar el dijous 6 d’abril, han estat conèixer el funcionament del sistema educatiu finlandès en l’àmbit de la formació professional i la formació del professorat, impulsar els intercanvis entre el professorat i organitzar espais perquè l’alumnat d’FP de les Illes Balears pugui participar en formació en centres de treball a Finlàndia i viceversa.
 

Tags: