Envia el teu cv
Unió de Cooperatives de Treball de les Illes
Unió de Cooperatives de les Illes Balears

Llegenda o història?

Llegenda o història?

L’alumnat de 1r d’ESO ens ha demostrat la seva capacitat per escriure amb creativitat i (molta) imaginació! Si tens ganes de conèixer els mons tan fantàstics que han inventat només has de visitar la nostra petita llibreria a Book Creator

Aquí trobaràs tres llibres digitals. Cadascun d’ells és un recull de llegendes inventades que són fruit del projecte titulat Llegenda o història?, a partir del qual hem treballat les llegendes, l’art i la història de l’època medieval a Mallorca.Remarcant alguns fets rellevants de la història de la nostra illa, l’alumnat ha inventat les seves pròpies llegendes, incloent elements ficticis. Gaudeix de la lectura i d’aquest divertit viatge al passat!