Envia el teu cv
Unió de Cooperatives de Treball de les Illes
Unió de Cooperatives de les Illes Balears

Llegenda o història?

Llegenda o història?

Al llarg del primer trimestre hem fet un projecte titulat Llegenda o història?, a partir del qual hem treballat les llegendes, l’art i la història de l’època medieval a Mallorca. 

D’una banda, vàrem gaudir d’una sortida didàctica al Museu d’Art Sacre de Mallorca, on es conserva una de les obres artístiques més prestigioses que tenim a l’illa: el Retaule de Sant Jordi, del pintor Pere Niçard. També vàrem veure el cos embalsamat del Drac de na Coca! Va ser una forma ben divertida d’apropar-nos al patrimoni artístic, històric i literari que hem heretat. 

D’altra banda, el resultat de tot el projecte ha estat el següent: a partir dels fets verídics que hem conegut de la història medieval de Mallorca, hem inventat les nostres pròpies llegendes, incloent elements ficticis i imaginaris. 

Un cop hem tingut les llegendes escrites, les hem escenificat i el nostre públic ha estat molt especial: els nins i nines de 1r d’Educació Primària. 

Vos animam a fer una lectura de les nostres llegendes:

L’alumnat de 1r d’ESO B vos desitja bones festes!

Etiquetes: