Envia el teu cv
Unió de Cooperatives de Treball de les Illes
Unió de Cooperatives de les Illes Balears

Lliurament de premis del XVIII Concurs Literari [ACTUALITZAT]

vertical(40)

Lliurament de premis del XVIII Concurs Literari [ACTUALITZAT]

Més abaix trobareu la notícia de la diada

Estimada comunitat educativa

El curs avança i ens apropam a la fi d’aquest curs que ens ha obligat a reinventar-nos. Després d’uns inicis amb dubtes i angoixes, la unió, la força i la confiança ens ha mostrat el camí per a trobar alternativa creatives per a seguir avançant fidels a la nostra manera d’entendre la convivència i l’aprenentatge. Les millores en les condicions sanitàries contextuals ens han permès també una certa obertura i flexibilitat que aprofitam amb entusiasme per a recuperar interessant initiatives que cohesionen la nostra comunitat i donen identitat al nostre projecte. Un exemple clar de tot plegat és el certamen literari que, fins i tot en temps de pandèmia, ha continuat viu i vetllant pel foment de la cultura i la llengua catalana mitjançant el plaer per la lectura i l’escriptura.

El proper divendres 23, dia de Sant Jordi, farem la cloenda d’una setmana literària amb la celebració del lliurament de premis del XVIII certamen literari que, com sabeu, commemora una efemèride molt significativa, el 40 aniversari de la cooperativa d’ES LICEU.

Us mantindrem informats/des de l’acte amb unes imatges ben simpàtiques.

Dia de Sant Jordi

Un dels actes que hem recuperat aquest curs tan diferent és el nostre XVIII certamen literari Es Liceu. No ha pogut ser com altres anys però estam prou satisfets de la participació i rebuda. I quin millor dia, que el dia de Sant Jordi, per premiar als guardonats i agrair als infants la seva implicació. Desde aquí la nostra enhorabona a totes i a tots. 

CATEGORIA B NARRATIVA (3r i 4t primària)

 • 1r premi: “LA FÀBRICA DE DOLÇOS”, Júlia Jiménez Cañellas 3rA
 • 2n premi: “L’ALEGRIA DEL BOSC”, Marina Dinares Leiva , 3rA
 • 3r premi: “NA CLARA I EN LLUÍS VIATJANT PEL TEMPS”, Bru López Vila, 3rA

CATEGORIA C NARRATIVA (5è i 6è primària)

 • 1r premi: “EL FUMERAL DEL TEMPS”, Maria Alcolea Martínez , 5èB
 • 2n premi: “TOT VA COMENÇAR UN 15 DE SETEMBRE”, Ariadna Civit Rebassa, 6èC
 • 3r premi: “L’AVENTURA DE LES PORTES MÀGIQUES”, -Arturo Nogales Torrens, 5èB

CATEGORIA C POESIA (5è i 6è primària)

 • 1r premi: “UN CURS DIFERENT”, Jan López Vila, 6èA
 • 2n premi: “EL MEU LICEU”, Adrián Ramon Ballesteros , 6èA

CATEGORIA D NARRATIVA (1r i 2n ESO)

 • 1r premi: “1406 ANYS DESPRÉS”, Júlia Salom Guasch , 2nA 
 • 2n premi: “EL MUR”, Xavi Martínez Ybáñez , 1rB
 • 3r premi: “40 ANYS”, Paola Pou Petkova , 2nC

CATEGORIA D POESIA (1r i 2n ESO)

 • 1r premi: “40 ANYS D’HISTÒRIA”, Júlia Ramis Adrover , 1rB
 • 2n premi: “40 ANYS D’ALEGRIA”, Núria Sieiro Oliver , 1rB

CATEGORIA G NARRATIVA (ADULTS)

 • 1r premi: “LES FADES DEL FUMERAL”, Rosa Ciurana Moncusi
 • 2n premi: “L’ÚLTIM DIA”, Xisca Dols Pallicer Aprofitam, una vegada més, per a rocenèixer la iniciativa de les persones participants, les famílies i docents que us han acompanyat, el suport de l’AMIPA, de l’Ajuntament de Marratxí, la implicació del jurat i la competència organitzativa de tantes persones que han col.laborat en les gestions de tot aquest procés.Visca la cultura i fins la propera.

Amb aquestes imatges tan simpàtiques podeu gaudir en la distància de l’acte.

Etiquetes: