Envia el teu cv
Unió de Cooperatives de Treball de les Illes
Unió de Cooperatives de les Illes Balears

Taller de massatge infantil amb les alumnes de Formació Professional de 1r del GS d’Educació Infantil

Taller de massatge infantil amb les alumnes de Formació Professional de 1r del GS d’Educació Infantil

Les alumnes de 1r del Grau superior d’Educació Infantil han realitzat un taller per endinsar-se en les bases i els beneficis del massatge infantil en la primera infància amb Maria Antònia Isern de l’associació Vincles. 

Les alumnes han pogut conèixer la història del massatge infantil, el poder que tenen les carícies i l’afecte per al desenvolupament dels infants i els beneficis que comporta el tacte en múltiples nivells de la persona (biològic, comunicatiu, social o psicològic) així com també estratègies per aplicar la tècnica del massatge en les activitats quotidianes i educatives de l’escola infantil. 

Han conclòs el taller amb una classe pràctica de massatge a l’aula de psico.

Tot un èxit!