Envia el teu cv
Unió de Cooperatives de Treball de les Illes
Unió de Cooperatives de les Illes Balears

Visca Sant Antoni

Visca Sant Antoni

La festa de Sant Antoni és una tradició molt arrelada a la comunitat de l’escola, i se celebra cada any amb gran entusiasme. Avui l’hem celebrat amb una jornada plena d’activitats relacionades amb la cultura i el patrimoni de la nostra illa. 

Després d’una setmana de preparant-nos i gaudint de la festa, fent foguerons, torrades i altres activitats relacionades amb Sant Antoni, avui hem pogut gaudir dels tallers organitzats per les mestres i els mestres de l’escola, així com també amb la col·laboració d’altres escoles, colles de dimonis o voluntaris.  D’entre les activitats hen fet manualitats, hem cuinat, hem fet jocs i xerrades sobre les tradicions de la festa. 

A més, finalitzarem la jornada amb una torrada i espectacles de música i el correfoc. 

Volem destacar la gran implicació i el bon ambient que s’ha viscut durant tot el dia i només ens queda compartir amb totes i tots vosaltres el recull d’imatges que reflecteix el que us hem descrit. 

Bon Sant Antoni i a gaudir dels dimonis!

Si clicau damunt la imatge, accedireu a l’àlbum complet!