Envia el teu cv
Unió de Cooperatives de Treball de les Illes
Unió de Cooperatives de les Illes Balears

Xerrada al GS d’Ed. Infantil. El Sistema de protecció del menor.

Xerrada al GS d’Ed. Infantil. El Sistema de protecció del menor.

Aquesta setmana a l’assignatura d’Intervenció amb Famílies i Atenció a Menors en Risc Social, hem tingut una xerrada de na Cati i en Joan, Educadora Social i Treballador Social, relacionada amb la intervenció amb menors en situació de desemparament en els centres de menors, concretament els centres de protecció. Vàrem parlar de situacions de risc i desemparament, de famílies d’acollida, de les figures jurídiques en la protecció dels menors, de la tipologia de centres de menors que tenim a les IB, com dur a terme l’acompanyament dels menors en aquests espais, de casos pràctics… Va ser molt enriquidor per a totes i tots! 

Gràcies Joan i Cati per la vostra tasca!

Tags: